Twitch Nasıl Para Kazanılır?

Para kazanma yöntemleri oldukça fazladır. Öncelikle para kazanma yöntemlerinden biri olan Twitch yöntemini bilmeyenler için Twitch’in ne anlama geldiğinden bahsetmek isteriz. İnstagram, facebook, youtube gibi sosyal medya platformlarının canlı yayın sitesi olarak ifade edilebilir. Twitch nasıl para kazanılır? Sorusunun yanıtını sizlerle paylaşmak isteriz. Öncelikle, para kazanabilmek için Twitch üstünden bağış yapma yöntemi ile başlayabilirsiniz. Yayınlanan bağışların yardımı ile para kazanmak mümkündür.

Daha açıklayıcı bir dille söyleyecek olursak, izleyiciler ve sizin yayınlamış olduğunuz videolar ile birlikte yaptığınız ya da yapılan başka şeyler beğeniliyorsa bağışta bulunulabilir. Aynı zamanda Twitch üstünden bu yöntemle para kazanabilirsiniz. Global anlamda kıyaslama olarak ise yapılan işlemlerin Türkiye’de yapılmış olan ve Twitch yayınlar için izleyicilerin bağış yapmadığı da görülmektedir.

Aynı zamanda Twich ortaklığı yardımı ile de para kazanabilmek mümkündür. Twitch ortaklığı kurularak yeni bir platform üzerinden para kazanabilmeniz mümkün bir durumdur. Twitch nasıl para kazanılır? Olarak soruların başında verilebilecek başlıca yanıtlardan bir tanesi diyebiliriz. Ortaklık ise en az 5000 aboneye ulaşım sağlamak gerekmektedir. Sonrasında ise abonelerin izleyici kitlesine o oluşması ve izlenmesi gerekmektedir. Bütün bunlar başarılarak sonrasında ise Twitch’e ortaklık teklifi ile bulunularak devam edebilir. Onay gelmesi durumunda ise subcsriber isimli olarak buton eklemesi sağlanabilmektedir. Bu buton ise eklendikten sonra kanala 4 dolar karşılığında abone olunabilir.

Twitch Hesabı Nasıl Çalışır?

 

Oyun oynayan kişilerin bildiği ve Twitch üstündün kendine bir kanal açabilmeyi ifade etmektedir. Böylece ister bilgisayarlar ister playstationlar ile Xbox oynandığı ve oyunu canlı olarak yayınlayabilmeyi ifade eder. Twitch hesabı nasıl çalışır? Sorusuna gelecek olursak hem oyun hem de oyunun video kaynının ve web cam olarak kendi yüzünü gösterebilmeyi gerektirmektedir. Oyun oynarken ise insanların yorumlarını duymanız gerekmektedir.

Yaka mikrofonu kullanmanız yararınıza olacaktır. Twitch kanalı ile üç temel şekilde bileşen vardır. Öncelikle oyunun kendisine ve sizlerin görüntünüz ve yorumlarınız olarak ifade edilebilir. Bilgisayarlar ya da oyun konsollarına veya web cam olarak kameraya ihtiyacınızı olabilmektedir.

Twitch kanalının 24 saat boyunca aktif olduğunu belirtmek isteriz. 224 saat boyunca oyun oynayabilmeniz mümkün olmasa da bu kanal aktiftir. Daha önceden kaydedilmiş olan videoların yüklemesi sağlanarak büyütebilmek mümkündür. Bunun yanı sıra ise Twitch’e bulunan genel mantık ise video oyunlarının canlı şekilde oynamak ve insanların bu videoları canlı şekilde izlemesidir. Diğer bir ifade ile ise Twitch sizler için hobi ve yan bir uğraş olabilir. Ya da tercihlerinize göre tam zamanlı olarak bir iş olabilmektedir. Hesap kurmak ise birkaç dakikada gerçekleştirilebilir. Hatta facebook yardımı ile üye olabilmeniz de mümkündür. Bilgisayar ya da PlayStation ile oynayabileceğiniz oyunlar olarak da ifade edilebilir.

Twitch Para Kazanma Yöntemleri

 

Bu kanal üzerinden açılım sağlandıktan sonra yayın yapma işlemine başlayabilirsiniz. Twitch para kazanma yöntemleri olarak sizlere birkaç bilgi vermek isteriz. Öncelikle ciddi bir üsluba sahip olmanız gerekmektedir. Bu durumda üslup önemlidir. Bunun yanı sıra mizahi anlamda kanalı mı oluşturmak istediğinize karar vermeniz gerekmektedir. İzleyenlerin ise oyun tanıtabilmek adına mı yoksa yalnızda oyun oynamak mı istiyorlar hangisini istediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Ayrıca ne tür izleyici kitlesini oluşturacağınıza da karar vermeniz gerekmektedir.

Bir diğer yöntem ise savaş oyunu mu yoksa futbol oyunu mu oynayacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Komik oyuncu mu yoksa en iyi oyuncu mu olmak istediğinizi hedef olarak belirlemeniz gerekmektedir. Bu tür sorulara yanıt vererek yöntemlerinizi belirlemeniz gerekmektedir. Video yayını yapabilmek adına takipçi kazanabilmek için tek yol bunlar değildir. Twitch para kazanma yöntemleri, samimi ve faydalı olarak cevap vermek adına sağlam şekilde takipçi kitlesini sağlamanız gerekmektedir.

Twitch’te Başarı

Bu platformda başarılı olabilmek için oynayacağınız oyunlar çok önemlidir. Twitch’te başarı counter strike, PES 2019, PUBF gibi birçok oyun ile milyonlarca kişinin oynamış olduğu oyunlar olarak ifade edilir. Bu oyunları oynadığınızda ise Twitch öne çıkma durumunuz olacaktır. Bunun sebebi ise hazırda çok fazla oyunu vardır. Bu oyuncular ise oyunları oynamaktadırlar. Kişiler, oynamış oldukları oyunları niş ve spesifik olarak oyunlar oynama durumunda öne çıkma ihtimali yüksektir.

Bir önceki yazımız olan Online Para Kazanma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

2 Comments

Bir Yorum Yapın