Online Para Kazandıran Oyunlar

Online Para kazandıran oyunlar internetten para kazanmanın en eğlenceli türüdür. Düşünsenize; hem keyifli vakit geçiriyorsunuz hem de para kazanıyorsunuz. Dijital çağa girdiğimiz şu günlerde oyun sektörü her ne kadar eleştirilse de, önlenemez yükselişini sürdürüyor. Çılgınlık boyutuna gelen oyun tutkusunu paraya çevirmenin yolu da tabi ki online para kazandıran oyunlar . Sizlerle bu yazımda online para kazandıran oyunlar hangileri? Ne kadar kazanırım? Nasıl oynarım? gibi sorulara cevap bulmaya çalışacağız.

E-oyun sektörü tabiri caizse deniz derya. Milyon dolarlık kazançların konuşulduğu bu sektörde hatırı sayılır para kazanmanız için yetenek, dil becerisi, zaman ve emek gerekiyor. Bu yüzden bu kategorideki oyunların detaylı anlatımlarına girmeden, bilgi sahibi olmanız için yazımın sonuna ekledim.

Online Para Kazandıran Oyunlar

Online Para Kazandıran Oyunlar

Benim üzerinde durmak istediğim asıl konu web tabanlı basit online para kazandıran oyunlar. Bu tarz online para kazandıran oyunlar için yetenek ve dil becerisine ihtiyaç duymayacaksınız. Sadece zaman ve emek ile aylık gelir elde etme imkanı bulacaksınız.

Aslında web tabanlı para kazandıran oyunlar; bildiğimiz internetten para kazanma yollarından pek farklı değiller. Anket siteleri, reklam tıklayarak para kazandıran siteler, görev siteleri gibi bir çok para kazanma yolunun kullanıcıyı sıktığını fark eden girişimciler, sitede devamlılığı sağlamak ve işi eğlenceli hale getirmek için böyle bir yola başvurdular.

Naçizane Uyarı

Tabi her zaman olduğu gibi dolandırıcılar boş durmadı ve kullanıcıların oyun bazlı para kazanmaya olan ilgisini görünce yatırımlı para kazandıran oyunlar furyasını başlattılar. Bildiğiniz üzere bu tarz sistemler, ülkemizde de azımsanmayacak sayıda kişiyi mağdur etti. Şimdilik yaralar taze olduğu için bu tarz sitelere ara verildi ama eminim kullanıcıların unutkanlığından faydalanarak yakın gelecekte bu tarz yatırımlı para kazandıran oyunlar tekrar hortlayacaktır. Tavsiyem bu tarz sitelerden her zaman uzak durmanız olacaktır.

Benim için internetten para kazanmak çoğu kişi gibi asıl gelir kaynağı değil. Bu yüzden ilgi alanım yatırımsız para kazandıran oyunlar. Bir girişimde yatırım olmaması risk olmadığı anlamına tabi ki gelmiyor. Yatırımsız sitelerde de paranız yerine bana sorarsanız daha kıymetli olan zaman ve emeğinizi ortaya koyuyorsunuz. Bu yüzden doğru site seçimi büyük önem arz ediyor.

Para kazandıran oyunlar ile ilgili detaylı anlatımlar içeren ve videolar ile desteklenen dev bir rehber hazırlama düşüncem de işte tam bu sebeple ortaya çıktı. Size bulduğum siteleri elimden geldiğince detaylı anlatıyorum. Beğendiğinizi seçip para kazanmaya başlamak size kalmış. Umarım sitem sizlere bu yolda faydalı sağlar.

Hepinize bol kazançlar diliyorum.

Online Para Kazandıran Oyunlar

League Of Legends (LOL)

Çevrimiçi çok oyunculu bir oyun olan LOL, dünyada en çok oynanan ve sevilen para kazandıran oyunlar arasındadır. Öyle ki Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Bursaspor gibi spor kulüpleri profesyonel ligine yatırım yaparak takımlar kurdu. Eğer iyi bir LOL oyuncusu iseniz bu tip takımlara transfer olabilir ya da profesyonel ligdeki takımların akademi kadrosunda yer alabilirsiniz.

İşin profesyonel boyutunu geçersek LOL’de hesap boostlayarak da para kazanabilirsiniz. LOL’de sırasıyla demir, bronz, gümüş, altın, platin, elmas, ustalık ve şampiyonluk gibi lig aşamaları mevcuttur. Siz eğer iyi bir oyuncuysanız demir yada bronz ligdeki bir hesabı alarak kısa süre içerisinde platin seviyesine çıkartabilirsiniz. LOL oynamaya başlamak için  herhangi bir ücret de ödemenize gerek yoktur League of Legends’ın resmi sitesinde bedava bir şekilde bu oyunu indirip oynayabilirsiniz.

LOL’de hesabı çok yüksek fiyatlara satmak için hem oyundaki liginiz üst seviyelerde olmalı hem de oyunda para karşılığında alınan efsanevi ve hatıra kostümlere sahip olmanız gerekmektedir. Böyle bir durumda hesabınızı 10 bin TRY gibi rakamlara da satabilirsiniz.

Em çok kazanan LOL oyuncularından biri olan “Faker” ın geliri 1 Milyon Doların üstündedir.

CS: GO

CS:GO, Counter Strike: Global Offensive; LOL’de olduğu gibi profesyonel lige sahiptir ve bu liglerde hali hazırda takımlar vardır. Bu takımlarda ki profesyonel oyuncular ciddi anlamda paralar kazanmakta ve takımlarının şampiyon olması için mücadele etmektedir.

Birinci şahıs nişancı oyunu olan CS:GO aksiyon oyun sevenler için biçilmiş kaftandır. Öyle ki oyundaki hesabınızı oynayarak sürekli olarak rütbe kazanabilir ve her seferinde hesabınızı çok daha değerli hale getirebilirsiniz. Oynadığınız 10 oyun içerisinde META yada KUTU adı verilen, parasal karşılığı olan parçalar kazanırsınız. Oyunu ne kadar fazla oynarsanız bunları da o kadar fazla kazanırsınız. Oyunda “META Bıçak” adı verilen bıçakların, bazılarının değeri 1000 TRY’yi dahi bulabilmektedir. Sizin ise oyuna başlamak adına 22 TRY gibi bir ücret ödemeniz gerekecektir.

En çok kazanan CS:GO oyuncularından biri olan “Xyp9x” in geliri 940 Bin Dolar tahmin edilmektedir.

DOTA 2

Para kazandıran oyunlar geliştiren Valve Firmasının başarılı oyunlarından biri olan DOTA 2; ücretsiz, çevrimiçi çok oyunculu savaş oyunudur ve  League of Legends adlı oyuna oldukça fazla benzemektedir. Aslında LOL, DOTA 2’den esinlenerek yapılmıştır ancak oyuncu sayısı DOTA 2’ye göre oldukça fazladır.

Oldukça zevkli ve eğlenceli bir oyun olan DOTA 2,  LOL’ün aksine çok daha zor bir oyundur ancak zevk aldığınız takdirde kısa süre içerisinde kendinizi hızla geliştirebilirsiniz.

DOTA 2’de; CS:GO’da olduğu gibi oyun oynayarak, maç atarak kutular kazanırsınız. Bu kazandığınız kutuların en değersiz olanlarından dahi 20 dolar kazanabilirsiniz. Değerli olan kutular ise 200 dolar civarından alıcı bulunabilmektedir. LOL ve CS:GO’da olduğu gibi DOTA 2’de de turnuvalara katılabilir ve profesyonel takımlarda maç yapabilirsiniz. Biz profesyonel takımlardan bahsediyoruz ancak profesyonel takımlarda yer alabilmeniz için hem belirli bir yaşın altında olmanız hem de bulunduğunuz ülkede en iyi DOTA 2 oynayan 200 kişiden biri olmanız gerekmektedir.

3.5 Milyon Dolarlık geliri ile dünyanın en çok kazanan esport ve  DOTA 2 oyuncusu  “Kuro”dur.

PUBG

 PUBG özellikle ülkemizde belki de en popüler para kazandıran oyunlar arasındadır. Kısa süre içerisinde cinsiyet fark etmeksizin herkes tarafından benimsenip ve oynanan oyun yukarıda bahsettiğimiz oyunlardan biraz farklıdır. Savunmasız, çıplak bir şekilde uçaktan aşağı atlıyor ve bulduğunuz mühimmatlarla hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Oyunda tam olarak 99 tane rakibiniz vardır ve bunlar arasında 1. olmaya çalışıyorsunuz.

Battle Royale oyunları arasında olan PUBG’de de profesyonel ligler mevcuttur. Öyle ki yine bu liglerde Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş gibi ünlü spor kulüpleri de yer almaktadır. İyi bir PUBG oyuncusuysanız, bu tip turnuvalara katılıp  para kazanabilirsiniz. Bu tip popüler oyunlarda sadece hünerleri sergilemekle değil, oynadığınız oyunu Youtube gibi mecralara atarak da insanların dikkatini çekebilir ve tıklanma oranına göre para kazanabilirsiniz. “Arkadaşla oynanınca daha güzel” tarzı oyunlar arasındadır.

Online Oyun Oynayarak Para Kazanma yazımı inceleyerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Goaltycoon - Para Kazanma Taktikleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Yorum Yapın