App Store Uygulamaları

Temmuz ayının 2008 yılında kullanılmaya başlanan App Store uygulamaları, 10. Yılını kutlamaktadır. 10 yıl için özel olarak yeni bir liste yayınlamış olan App Store firması, 10 yıllık süre boyunca en iyi ve en güncel programlarını açıkladı. App Store uygulamaları olarak sosyal medya aynı zamanda mesajlaşma uygulamaları için çoğunlukla listelerin bütününü sizlerle paylaşacağız.

İlk olarak QQ uygulaması Çin’de hem de dünyada önemli bir firmaların Tencent’in uygulamaları için QQ, olarak Facebook ya da Messenger gibi uygulamaların anlık olarak mesajlaşma uygulamaları olarak online olarak oyunların ve müziklerin aynı zamanda alışveriş gibi uygulamalarda QQ uygulaması popüler bir programdır. Aynı zamanda Çin’de kullanılmaktadır. Burada çok trend bir uygulama olarak faaliyetlerine devam etmektedir. App Store uygulamaları, olarak ikincisi WeChat yine Tencent’in uygulamaları olarak WeChat sosyal medya olarak mesajlaşma ve mobil ödeme kısımlarında hizmetlerini sürdürmektedir.

Ülke olarak Çin’de popüler olarak uygulamaları arasında yerini almaktaydı. App Store uygulamaları, WeChat programları, geçen mart ayında paylaşımı sağlanan bilgilere göre yaklaşık olarak 1 milyardan fazla olarak aylık bir şekilde aktif kullanıcılara sahiptir. Bir diğer uygulama olarak, 2012 yılı itibari ile microsoft tarafından sürüm olarak 8.5 milyar dolara satın alınmış olan Skype popüler olarak uygulamalarındandı.

Geçen yıl itibari tasarımı sağlanan FaceTime ve Facebook, Messenger vb. uygulamaların rakip firmaların önüne geçerek hedeflenen Skype uygulaması toplamda 1 milyar doları aşkın bir şekilde akıllı telefon indirmiş bir durumdadır. App Store uygulamaları olarak, snapchat olarak adlandırılan instagram hikayeleri için yükseliş göstermiş ve daha sonra düşüşe geçmiştir. Snapchat, gençlerin uygulama olarak kullanmış olduğu ve 2011 yılında kullanıma açılarak sunumu sağlanan fotoğraf ve video şeklinde sosyal medya platformlarında şubat ayı itibari ile açıklanmış olan habere göre 191 milyon günlük olarak kullanıcı sayısına ulaşmıştır.

APP STORE NEDİR?

App Store Uygulamaları

App Store Uygulamaları

Apple’ın sahibi olarak yönetilmiş olan ve çevrimiçi uygulamalarda kullanım sağlanan mağazadır. İPhone, İpod, Touch ve İPad kullanıcıları adına geliştirilen App Store, geliştirilmiş ve meydana getirilmiş bir uygulamadır. App Store nedir? Olarak birçok soru kullanıcılar tarafından sorulmaktadır. Ücretsiz ve ücretli olarak kullanım sağlanmaktadır. Tüm Apple cihazlarında kendiliğinden yüklenmiş bir şekilde bulunur.

App Store nedir? Sorusuna verilecek cevaplardan bir tanesi de bu uygulama Apple marka telefon veya tabletlerin ya da bilgisayarların içinde bulunan Apple kimliği barındırılan ve sahip olunan ID üzerinden ücretsiz bir şekilde indirilmektedir. Hesaba tanımlanması sağlanan ödeme yöntemlerinin ücretli bir şekilde uygulanması ve satın alınması işlemleri ile onay işlemi gerekmeden gerçekleştirilebilir. App Store nedir? Dendiğinde lokasyon olarak çalışılmaktadır. Örnek olarak, ABD’de kullanmakta olan kişilerin App Store uygulamasını Türkiye’de kullanılmış olan uygulamalardan biraz daha farklıdır. Bu nedenle ise ABD kullanıcılarının bu uygulamaya bazı durumlarda cihazlara App Store olarak bulamayabilir.

Türkiye’de de hazırlanmış olan yerel uygulamaların bu uygulama içinde yer almayabildiğini belirtmek doğru olur. Mağazalarda Apple uygulamaları Apple değil, geliştiricilerine aittir. Geliştiricileri bu cihazları, kullanabilecek bir uygulamanın geliştirilmesinde ve bu uygulamaların App Store’ye gönderilmesini sağlar. Uygulamalar incelenip daha sonra politika olarak uygun olması durumunda mağaza içinde yer verilerek kullandırılır. Ücretli olarak ise uygulamaların App Store uygulamalarında satışında belli bir oranda kar elde edilmektedir. Kalan dilim ise geliştiriciye paylaştırılmaktadır. Ücretsiz olarak reklamlar geliştirici reklam modelleri olarak edindirilir.

App Store Resmi sitesine ulaşmak için tıklayınız

APP STORE NE İŞE YARAR?

Bu uygulama Apple’nin kendisine ait olan uygulama mağazası olarak ifade edilebilir. Aynı zamanda Apple bünyesinde App Store dünyada en büyük uygulama olarak bilinmektedir. Sadece bu mağaza cihazların sahip olmuş olduğu kişilerin tam anlamıyla verimli bir şekilde kullanabilmesini ve yararlanabilmesini sağlamaktır. App Store ne işe yarar?  Bu sorunun cevabı olarak,  Google Play Store ve aynı zamanda Windows Store gibi uygulama mağazalarının en büyük özelliklerinden bir tanesi de uygulamaların kurallara uygun olmasıdır.

Sonuç olarak ise kalitesiz ya da iş görmez bir uygulama hiçbir şekilde App Store uygulamasında durdurulmamaktadır. Bu durumu Apple katı inceleme sistemiyle sağlamaktadır. Apple Store ne işe yarar? Dendiğinde akla gelen ikinci yanıt ise katı inceleme sisteminin güvenlik olarak önemli olabilmesi için güvenlikli olarak kişilere hizmet vermesi denebilir. Herhangi bir antivüris yazılımını gerektirmeden kullanılabilmektedir. Katı bir yayın öncesi incelemesi bulunduğu için kullanım sağlanırken güvenli bir şekilde kullanım sağlanmaktadır. App Store çoğu özellik olarak yerli bir geliştirici olarak bilinmektedir. Geliştiricilere aynı zamanda açık olduğu bilinmektedir. Örnek olarak ise Google Play Store, yerli olarak geliştiricilere bazı kısıtlamalar koymaktadır. App Store böyle bir kısıtlama olmamaktadır. Bu nedenle ise yerli bir uygulama konusunda bu uygulamanın zengin bir listeye sahip olduğunu belirtebiliriz.

IPHONE’DA APP STORE KULLANIMI

Son yıllarda Iphone kullanımları bir hayli artmaya başlamıştır. Bu nedenle mobil mağazacılık olan App Store kullanımı da çok popüler olmaya başlamıştır. Iphone’da App Store kullanımı ile alakalı sizlere birkaç tane bilgi vereceğiz. Öncelikle eğlencenin tadını bu marka ile çıkarabilmeniz mümkündür. En güzel yollar ile App Store verimli bir şekilde kullanılabilmektedir.  Uygulamaları taramak ve aynı zamanda satın almak için Iphone’a indirmek ve App Store’u kullanmak gerekir.

Iphone’da App Store kullanımı verimli olarak kullanılırsa akıllı telefonlar o kadar zevkli bir şekilde olacaktır. Kullanım sağlamak için internet bağlantınızın olması gerekmektedir. Aynı zamanda Apple kimliğiniz olursa daha iyi bir kullanım olacaktır. App Store bazı durumlarda bölgelerde kullanımı sağlanamayabilir. İlk kez açıldığında iBooks, iTunes U, Podcast’ler, Arkadaşlarımı Bul ve İphone’umu Bul gibi ücretsiz uygulamalar bulunmaktadır. Iphone uygulamalarını bulmak için ise aranılan şeyin ne olduğunu tam anlamıyla bilmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise ara bölümüne dokunarak ya da uygulamanın türü ile alakalı olarak taramak için kategorilere dokunun ve istediğiniz uygulamayı yazarak bulun.

APP STORE İNCELİKLERİ

Iphone için kullanım sağlanan mobil mağazacılık uygulaması App Store incelikleri olarak sizlere birkaç bilgiden bahsedeceğiz; öncelikle mobil uygulamaların çok büyük olduğunu ve değerli olduğunu belirtmek isteriz. Kısaca bahsedecek olursak, bazı araştırmalara göre mobil olarak günde 2 saat olarak tahmini bir sürede harcanan süreyi ortaya çıkararak şüphesiz bir rakamın her gün git gide arttığını gösteriyor.

Örnek olarak App Store incelikleri uygulama marketlerden 2017 yılı itibari ile sonunda 15 milyon olarak ücretli ve 250 milyon ücretsiz indirme yapılmıştır.  Aynı zamanda bu dönemde Pazar büyüklüğü olarak ise 100 milyar sevilerine çıkılmıştı. Mobil olarak internet kullanımları ise ABD’de %70’lerde iken Batı Avrupa’da ise %55 tahminince seyretmiştir. App Store Optimizasyonu Türkçeye mobil uygulamalar olarak çevrilebilmektedir. Akıllı ev ve sistemlerinin yeni teknolojilere ayak uydurduğunu da belirtmek isteriz.

App Store incelikleri, mobil telefonlar için vazgeçilmez olarak kullanım sağlanan bir mağazacılıktır. Mobil dünya bu mağazacılığın SEO’ su olarak ifade edilen ASO kavramını temelde mobil bir şekilde daha fazla olarak indirilmesini sağlayabilmek ve organik olarak kullanıcı kazanmayı hedeflemektedir. ASO kuralları ve tahmin edilecek olan uygulamaların birçok markadaki uygulamaları olarak ayrılmaktadır.

Para Kazandıran Uygulamaları merak ediyorsanız linke tıklayınız

Bir önceki yazımız olan Parasepetim Ödeme Kanıtları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Yorum Yapın