Anket Doldurarak Para Kazanmak

Gelişen teknoloji ve internetin gelişen imkânları sayesinde evde, internet üzerinden çalışmanın ve para kazanmanın çeşitli yolları bulunmaktadır. Bu yollardan bir tanesi de; anket doldurarak para kazanmak olmaktadır.

Anket doldurarak para kazanmak mümkündür. Hatta bu işten aylık olarak yaklaşık 200 dolar kazanmak mümkündür. Fakat öncelikle, internet üzerinden anket doldurarak para kazanma yöntemi hakkında bilgi vermek gerekmektedir. Genel olarak, online anket siteleri, anket dolduran kişilere direkt olarak para ödemesi yapmamakta; doldurulan anket başına kişiler belirli bir puan kazanmaktadır.

Bu kazanılan puanlar, belirli bir kotaya ulaştıktan sonra birbirinden farklı ödüllere çevrilmektedir. Söz konusu bu ödüller, alışveriş çekleri, promosyon ürünleri, indirim kuponları ve benzeri şekilde olabilmektedir. Fakat kazanılan puanların karşılığının nakit olduğu siteler de bulunmaktadır. Bu sitelerde kişilerin biriktirdikleri puanlar nakde çevrildikten sonra payoneer, skrill, paypal aracılığı ile ya da çek olarak ödenir.

Bir örnek ile anlatılması gerekirse; bir anketin puan değeri 10’dur ve karşılığı 0,05 dolardır. Ve sitenin nakit ödeme yapılması için alt sınırı 50 dolardır. Yani sonuç olarak; anket üzerinden para kazanmak için ciddi çaba sarf edilmesi gerekmektedir.İnternet üzerindeki anketlerden birini doldurmak yaklaşık olarak 15 dakika ile 30 dakika arasında sürmektedir.

Anket Sitelerinin Referans Sistemi İle Daha Çok Kazanın

İnternette yer alan anket sitelerinin çoğu referans sitemi ile çalışırlar. Referans sistemi, kişilerin daha çok kazanmasına aracılık eden bir yöntemdir. Bu yönteme göre; kişiler öncelikle anket sitesine kayıt olurlar ve bu işlem ile birlikte bir referans koduna ya da linke sahip olurlar. Eğer kişiler, bu referans numaraları ya da kendilerine ait linkler ile başka kişileri de sisteme dâhil edip kayıt ettirirlerse yani anket doldurturlarsa, o kişilerin doldurdukları anketlerden de pay sahibi olurlar.

Örneğin; referans numarası ile sisteme 200 kişi kaydeden bir kişi, o 200 kişinin doldurduğu anketten pay alarak kazanç elde ederler. Aynı zamanda bu sitelerde seviye sistemi de bulunmaktadır. Buna göre; kişiler anket çözdükçe seviyeleri artar ve elde edecekleri anket başına kazanç puanı da artış gösterir. Yani en yüksek seviyedeki bir anketör, anket başına 0,05 dolar yerine 10 dolar kazanabilmektedir. Sonuç olarak, internet üzerinden anket doldurarak para kazanmak sisteme ne kadar çok kişi dâhil ederseniz o kadar karlı olmaktadır.

Anket doldurarak para kazanmak için ve daha yüksek meblağlarda para kazanmak için yapılabilecek olanlar şunlardır:

 • İnternette yer alan bütün anket sitelerine üye olun.
 • Yakın çevrenizi, referans numaranız ile birlikte bu sitelere üye yapın ve kazanç elde etmeleri için anket doldurmaya yöneltin.
 • Sosyal medyayı ve interneti kullanarak, internet üzerinden iş yaparak para kazanmak isteyen kişilere ulaşın ve onları da sisteme dâhil edin.

Bu yöntem ile anket doldurarak aylık 100 ya da 200 dolar kazanan kişiler bulunmaktadır. Fakat bu kişiler, zamanlarının tamamını bu işe harcamakta ve başlı başına bir iş olarak bunu yapmaktadır.

Anket Doldurarak Para Kazanmak İsteyen Kişilere Tavsiyeler

 • Anket doldurarak para kazanmak için ilgili sitelere üye olun. En Güvenilir Site İçin Tıklayınız
 • Siteye üye olurken istenilen e-mail adresi için; sırf bu işte kullanmak üzere yeni bir mail adresi alın ve bu işlerde ana mail adresinizi kullanmayın.
 • Anket yapılan konular genellikle kadınları hedef almaktadır. Bu nedenle, anket doldurabilmek için kadın profilleri açın.
 • Anketlerin çoğunluklu olarak hedef kitlesi kadınlar ve çocukları olan kadınlardır. Bu nedenle, profil oluştururken çocuğunuz yoksa bile varmış gibi bilgiler yazın.
 • Anketler, tüketiciler için yapılan işlerdir. Bu nedenle, kişisel bilgilerinizi girerken tam bir tüketici olduğunuzu belli etmeniz gerekmektedir. Örneğin; arabanız yok ise var yazmak daha çok anketlerin size gelmesini sağlayacaktır.
 • Gelen anketlerde, tüketici olmak ve tüketici algısı vermek önemlidir. Örneğin; diyet yapıyor musunuz sorusuna evet cevabı veren birine fast food ile ilgili bir anket gelmeyecektir. Bu ve benzeri durumlar, kişilere anket gelmesine engel olmaktadır.
 • En çok anket gelen konulardan bir tanesi de bebekler ve çocuklar ile ilgilidir. Bu nedenle, çocuk bilgisine bebek ve çocuk sayılabilecek yaş aralıklarında bilgi girmek, gelecek olan anket sayılarını arttıracaktır.
 • Verilen sahte bilgilerin daha sonra unutulmaması için mutlaka bir kenara not edin.

Bir önceki yazımız olan Evde Makale Yazarak Para Kazanma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

9 Comments

Bir Yorum Yapın